Prvé miesto Evky Gašpierikovej a Natálie Kmetíkovej v literárnej súťaži Tvoríme vlastnú knihu

Podporiť tvorivosť detí a mládeže a rozvíjať záujem o literárnu tvorbu bolo cieľom 11. ročníka medzinárodnej súťaže Tvoríme vlastnú knihu 2010.

Do súťaže sa mohli prihlásiť žiaci do 16 rokov. Ich úlohou bolo vytvoriť ilustrovanú knihu s rozsahom 10 až 30 strán na tému Môj najväčší poklad. Ilustrácie museli byť vlastnoručné, nakreslené ľubovoľnou technikou. Bol povolený aj prepis textov a vytvorenie obrázkov prostredníctvom PC techniky. Väzba knihy musela byť vlastnoručná.

Súťaž sa uskutočnila v dvoch etapách. V prvej etape boli vo všetkých troch zúčastnených štátoch národné kolá. Uzávierka bola 31. marca 2010. Pätnásť najlepších prác postúpilo do medzinárodného kola, ktorého uzávierka bola 30. apríla 2010 a vyhodnotenie sa uskutočnilo v Krajskej knižnici v Žiline v máji 2010.

Teší nás, že sa do tejto súťaže zapojili:

· 4. ročník: N. Kmetíková a E. Gašpieriková

· 7. ročník: S. Belanová a M. Chobotová, K. Chodelková a Z. Hubíková.

Žiačky 4. ročníka získali prvé miesto. Gratulujeme!

Víťazky Evka a Natália