Školské kolo Hviezdoslavovho Kubína - 1. stupeň

Vo štvrtok 14. 2. 2013 sa konalo na 1. stupni ZŠ školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín.

Tento rok je to už 59. ročník celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe detských recitačných kolektívov a divadiel poézie.

V školskej porote sa stretli pani učiteľky Helena Maljačková a Katka Gašpieriková a pani vychovávateľka Emília Hubočanová. Súťaže sa zúčastnilo 15 detí z 2. až 4. ročníka. Nezabudli sme ani na nášho básnika Pavla Országha Hviezdoslava, ktorého nám priblížilia prezentácia pani učiteľky Gašpierikovej.

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Po prezentácii nastal čas na umelecký prednes, v ktorom sa nám postupne predstavili všetci súťažiaci. Po vypočutí všetkých ukážok sa musela porota poradiť a vybrať najlepších.  Všetkým zúčastneným ďakujeme, umiestneným blahoželáme a víťazkám, ktoré nás budú reprezentovať na okresom kole v Žiline držíme palce :) Fotogaléria...

Výsledková listina:

Kategória poézia