Čítajme si

Dňa 5. júna 2014 sa uskutočnil už 7. ročník najväčšieho čitateľského maratónu na Slovensku.

Maratón organizuje Linka detskej istoty v spolupráci s kníhkupectvom Panta Rhei. Keďže vieme, aké je čítanie dôležité, zapojili sme sa po tretíkrát aj my. Spojili sme sa s Obecnou knižnicou v Lietave a čítali do posledných síl.

Čítajme si Čítajme si Čítajme si Čítajme si

Úlohou každého účastníka maratónu bolo prečítať kúsok z knižky. Prvý stupeň zažíval dobrodružstvá s Mimi a Lízou. Starší žiaci si čítali z knižky Za siedmimi statusmi o tom, ako prekonať rôzne nástrahy internetu. Každý čítajúci dostal peknú záložku s dôležitými informáciami o Linke detskej istoty.

Čítajme si Čítajme si

Spolu čítalo až 150 detí z našej školy, čím sme prispeli k prekonaniu slovenského rekordu, ktorý vytvorilo až 37 064 čítajúcich detí. Viac fotografií od pani Márie Čibenkovej z knižnice nájdete tu.