Podpora vyučovania angličtiny

Keďže si veľmi dobre uvedomujeme, aké je dôležité ovládať cudzí jazyk, ďalšou novinkou v školskom roku 2014/15 sú hodiny angličtiny s anglickým lektorom.

Konverzačné kurzy sú organizované pre žiakov na 2. stupni a trvajú dve vyučovacie hodiny celý týždeň. Kurzy vedie rodený Angličan Thomas, ktorý je na Slovensku vyše roka a celkom sa mu tu páči. Má 22 rokov, zo športov má samozrejme najradšej futbal a rád varí. A čo hovoria ôsmaci a deviataci na hodiny angličtiny s Thomasom?

„Bolo by super, keby tu bol Thomas na dlhšie. Veľa sme sa naučili. Získali sme skúsenosť ako hovoriť s Angličanom.“

„ Bol priateľský. Mal dobrý prístup k učeniu. Učili sme sa takou hravou formou. Myslím, že sa nám zlepšila výslovnosť aj prízvuk.“

„Mám pocit, že viem toho viac než predtým. Konverzácie boli výborné a nemenila by som nič, len to že by mohli byť častejšie Pokojne aj skôr než budúci školský rok.“