Dni nádeje

Dňa 5. - 9. 10. 2015 sa konal celoslovenský festival známy pod názvom DNI NÁDEJE, ktorý upozorňuje na dôležitosť prevencie pred závislosťami, najmä drogami a upozorňuje na nebezpečenstvá, ktoré so závislosťami súvisia.

V rámci festivalu sa dievčatá z našej školy zúčastnili Behu nádeje. V pomerne širokej konkurencii (približne 14 škôl) získali pekné 2. a 4. miesto v štafete.

Festival má aj literárnu časť. Žiaci 9. ročníka písali príbehy a úvahy na tému Život bez drog. Najlepšie práce Martina Nimohája a Márie Dankovej boli poslané do súťaže. Majke sa podarilo porotu zaujať a vyhrala vo svojej kategórii 2. miesto. Práce si môžete prečítať tu.

Vďaka tomu sme sa mohli spolu so žiačkami školy zúčastniť v rámci dní nádeje Oskara nádeje, kde prebehlo vyhodnotenie súťaží a odovzdanie cien spolu so sprievodným programom v mestskom divadle v Žiline.

Kategória 5.- 6. ročník dievčatá (2. miesto):

1)      Rebeka Jahôdková

2)      Aneta Tomaščíková

3)      Nikola Puškárová

4)      Petra Simová

Kategória 7.- 8. ročník dievčatá(4. miesto):

1)      Michaela Masná

2)      Katarína Kučerová