Hviezdoslavov Kubín (5. - 9. ročník)

Aj na 2. stupni našej základnej školy sme mali možnosť zažiť krásne umelecké zážitky v podobe prednesu žiakov v školskom kole Hviezdoslavovho Kubína.

Žiaci súťažili v poézii, ale aj v próze so zaujímavými ukážkami zo slovenskej aj zahraničnej literatúry. Publikum podporovalo  a povzbudzovalo svojich  spolužiakov, kamarátov, čo ešte viac umocnilo kvalitu ich výkonov. Porota v zložení pani učiteliek  Martina Botošová a Jana  Gašpieriková rozhodla o víťazstve žiačky Terezy Majdanovej (6. trieda)  v kategórii 5. - 6. trieda a Nikoly  Strúhalovej (8. trieda) v kategórii 7. - 9. trieda.

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Taktiež sme sa rozhodli udeliť aj cenu publika, ktoré rozhodlo o víťazstve súrodencov Nikoly a Mateja Puškárovcov.

Hviezdoslavov Kubín Hviezdoslavov Kubín

Výhercom srdečne blahoželáme a veríme, že nás budú úspešne reprezentovať aj na okresnom kole Hviezdoslavovho Kubína, ktoré sa bude konať 9. marca 2016 v Žiline. Viac fotografií vo fotogalérii...

Hviezdoslavov Kubín