Matematický klokan

Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž pre žiakov základných a stredných škôl. V marci 2016 sa do nej zapojilo 6 miliónov žiakov zo 61 krajín.

Medzi týmito žiakmi boli aj zástupcovia ZŠ Lietava. Celkovo 24 žiakov od 1. po 8. triedu. So zaplatením štartovného nám pomohlo Združenie rodičov pri ZŠ Lietava. Ďakujeme :)
Najúspešnejší riešitelia sú: Adam Solár, Timea Syčová a Bronislava Čerňanská z 3. ročníka, Tamara Balvin zo 4. ročníka, Ondrej Svitana zo 6. ročníka, Katarína Simová a Petra Brezániová zo 7. ročníka. Žiaci boli odmenení diplomom, a tí najúspešnejší aj dotykovým perom.

Naším najúspešnejším žiakom sa stal Leo Hubočan z 2. triedy, ktorý získal titul školského šampióna. Gratulujeme a želáme veľa ďalších dobre vyriešených príkladov :)))

Klokan