Prváci v hradnej škole

V utorok 24. 5. 2016 sa prváci neučili v laviciach, ale na hrade. Zúčastnili sa totiž exkurzie „Hradná škola Strečno“.

Navštívili Stredovekú dedinu Paseky, kde videli dom rybára, pekára, liečiteľky a útulňu pre pútnikov. Keď sa zabavili na detskom ihrisku, mohlo sa začať „učenie“. O pár minút sa na hrade premenili na archeológov, hrnčiarov, liečiteľov a historikov.

Hradná škola Hradná škola

Prezreli si výstavu Fascinujúce cicavce, kde sa od pána zoológa dozvedeli veľa zaujímavého o zvieratách, ktoré žijú v našom kraji. Skúsili aj rozpoznať zvuky týchto zvierat, čo bolo náročne, ale zvládli to výborne.

Hradná škola Hradná škola

Ešte za slnečného počasia si vychutnali pohľad na okolie a rieku Váh z veže hradu. Potom ich však počasie odohnalo od kováčov, ale niektorí si ešte cestou stihli kúpiť nejaký ten suvenír na pamiatku z tohto zaujímavého vyučovania. Fotogaléria...

Hradná škola

Mgr. Katarína Gašpieriková