Základné informácie

Rodičovské združenie pri Základnej škole v Lietave je občianske združenie, ktoré funguje pri našej základnej škole od roku 1996. Je organizačnou zložkou Slovenskej rady rodičovských združení. Na činnosť združenia prispieva každý člen sumou 12 eur/dieťa.

Rodičovské združenie má právnu subjektivitu, vstupuje do právnych vzťahov pod svojím menom a zodpovedá za svoju činnosť v plnom rozsahu. Názov občianskeho združenia je Slovenská rada rodičovských združení Rodičovské združenie pri Základnej škole, so sídlom Lietava 398, 013 18.

Poslaním Rodičovského združenia je spolupracovať s vedením ZŠ ako aj s celým pedagogickým zborom pri samotnom vzdelávaní, spolupracovať pri ochrane a presadzovaní výchovného záujmu rodičov alebo zákonných zástupcov detí, spolupracovať pri organizovaní záujmovej činnosti detí, pri zabezpečovaní kultúrnych a športových podujatí.

Privítame akúkoľvek pomoc a nápady zo strany rodičov.